Haro parkett - tamm ei ole lihtsalt tamm

Haro parkett - tamm ei ole lihtsalt tamm

Tamm ei ole lihtsalt tamm, kui räägime parkettpõrandatest. Kui võrrelda põrandaid autodega, siis kuulub korralik puitpõrand kindlasti Rolls-Royce’i või Mercedes-Benzi klassi. See tähendab, et lisaks kerele ja ratastele on olulised ka välimus, sisu ja saadav sõidunauding. Sellise auto omamine on selge ja jõuline individuaalsuse avaldus. Sama võib öelda parketi kohta.

Kindlasti saab osta ka odavat parketti, aga sel juhul kajastub hind paratamatult nii välimuses kui sisus. Kui arvestada ümber aeg, raha ja närvikulu, mis iga puitpõranda (eriti lihtsama materjali) hooldusele kulub, siis tasuks enne otsustamist mõelda veelkord - ehk saan ma palju lihtsama ja ilusama lahenduse mõnd teist põrandakattematerjali (näiteks laminaatparketti või LVT-planke) kasutades.   

Ei ole saladus, et hea välimuse säilitamiseks vajab parkett tähelepanu ja hooldust. Tuleb arvestada ruumi õhuniiskuse ja temperatuuriga, märjad plekid koheselt eemaldada ning hoiduda abrasiivsest mustusest ja põranda vigastamisest, sest puit on oma olemuselt pehme materjal. Mustus ja niiskus tungivad sellesse igast avatud poorist, muutes põranda esialgset välimust. Samas on elu heal puitpõrandal nagu sõit Rollsiga. See on eriline ja mõnus ning hea valiku ja õige hoolduse korral on korralik puitpõrand iga interjööri au ja uhkus.


PILDIL: Haro Parkettmanufaktur: tamm Carre 


Saksa kvaliteetparketi tootja Haro teab ja arvestab sellega. 150 aastat on tehas samale perekonnale kuulunud ja oma teadmisi põlvest põlve edasi andnud. Haro toodab parkettpõrandaid isekasvatatud ja -kontrollitud puidust omaenda tehastes Saksamaal. Et nad on orienteeritud suurepärasele, nähtub ka nende parkettidest: stabiilne ja niiskuskindel sisu, ülihea ja vastupidav lukustussüsteem, mis võimaldab parketti ka korduvpaigaldada, spetsiaalselt välja töötatud heliisolatsioon, UV- ja niiskuskaitse ning 30 aastat garantiid – need on vaid sisulised argumendid. Suurim erinevus selgub siis, kui põrand on juba paigaldatud.


PILDIL: Haro 4000 laudparkett tamm Longstrip Retro Brushed 3D


Laiad plangud, faasitud servad, neli harjamistehnikat ja neli erinevat viimistlusvarianti võimaldavad ka u. 150 disainiga tavakollektsioonist (Haro 4000) leida väga individuaalseid lahendusi. 

Klassikalistele kolmekihilistele parketilaudadele pakub täiendust Haro Professional kahekihiliste parkettide kollektsioon. Põrandakogemuse viivad täiuseni unikaalsed Parkettmanufaktur’i käsitsi valmistatud parketid.


PILDIL: Haro tahvelparkett: saar Arabica Mezzo


Haro kirg puidu ja ägedate põrandalahenduste vastu paistab välja ka teiste toodete puhul. Siinjuures tasub mainida pvc-vabu pikki ja laiu lauaimitatsioone Disano, puidust kiviplaatide imitatsioone Celenio, puidumustrilisi korkpõrandaid ja erinevaid puidust seinalahendusi. Kõik jätkuvalt Haro kvaliteedis. 

 Arteo 
 PILDIL: Haro korkpõrand Arteo XL 4V Pildil: Haro Wall

Lähemalt saad näha ja katsudaHaro parkette meie esindustes Tallinnas ning Tartus. 

Rohkem infot parkettide kohta leiad meie kodulehelt: https://www.floorin.ee/parkett 
Haro Disano kohta saad lugeda: www.floorin.ee/disano-planguimitatsioonid
Haro teiste toodete kohta leiad info: www.haro.com