Värvid & inspiratsioon. Trendispikker 2021-22

- 0 kommentaari
Värvid & inspiratsioon.  Trendispikker 2021-22

Uus elukorraldus ja uued mõttemallid. Soovime seda või mitte, aga pandeemia-aasta on oluliselt muutnud meie vajadusi ja suhtumist ümbritsevasse keskkonda. Piirid kodu ja töö vahel on hägustunud, vajadus turvalisuse ning värske õhu järele suurenenud. See kõik peegeldub kaasaegsetes interjöörides. Panime kokku meie erinevate rahvusvaheliste partnerite ja spetsialistide mõtted ning nägemuse tänastest interjööritrendidest.


1. MUST & VALGE
kontrastid / perfektsionism / minimalism / retro-twist / funktsionaalsus

Urbanistlik elegants, mis vastureaktsioonina kaosele liigub tagasi klassikalisse värvivabasse interjööri. Tsiviliseeritud ja täiskasvanulik vaade interjöörile – tulevikkuvaatav, kuid retro-kiiksuga. Disain on ruumi võti: optilised illusioonid väikeses ja suures skaalas, arhitektuurne dekoor. Domineerib eksklusiivsus, õhukesed läikivad pinnad ning jõuline, kuid puhas stiil. Mängud ümarate ja kandiliste vormidega. Esiletõstetud aus ja ehe struktuur. Tehnoloogia ja nähtamatud integreeritud lahendused. Šikk minimalistlik mööbel, nahk ja samet perfektses koosluses, teras teeb comeback’i. Iga ese on valitud spetsiaalselt ja eesmärgistatult. Vähem on alati rohkem.

 


2. SEIKLUSLIK ROHELINE

naturaalsus / lihtsus / metsik loodus / jätkusuutlikkus / välis- ja siseruumi kooslus

 

Loodus kui energia ja sisemise rahu allikas. Roheline maastik erinevates varjundites. Rustikaalne elegants ja naturaalsus. Puit ja kohalik käsitöö. Interjöörid, milles jalutad nagu metsas – omanäolised ja ehedad – võimendavad looduslikku efekti. Mobiilne ja lihtne mööbel. Orgaanilised materjalid, toorpuit ning samblavärvid ja -tekstuur. Rohelised seinad. Taime- ja loomariigist inspireeritud mustrid. Lugude jutustamine.

 


3. RAHULIK BEEŽ

naturaalsus / tasakaal / puit / heaolu / loomulik valgus / japandi

Täiuslikkuseni tasakaalustatud põhjamaine kodu. Nostalgiahõnguline Skandinaavia mööbel, naturaalsed pruuni ja halli varjundid. Jaapanlik puudutus suurendab rahu ja lisab elegantsi. Erinevad puhke- ja töövõimalused ning rohkelt panipaiku. Suurem vajadus privaattsoonidele, vaikusele, erinevatele töökohtadele. Naturaalsed ja pehmed materjalid lisavad soojust, ümarad vormid ja läbipaistvad esemed rahustavad. Avatud elutoad ja köögid, kus inimlik aspekt on prioriteet. Kodune heaoluoaas.

 

 


4. DRAMAATILINE PUNANE

ekstravagantsus / lilled / mäng / küllus / etno

Eneseväljendus, mugavustsoonist väljatulek ja elu pühitsemine. Protest kodusistumisele. Ekstravertne maitsetemäng, ilusad esemed, edevad punased ja roosad toonid – justkui oleks barokk leiutatud täna. Flower power ja eklektika: külluslik, enesekindel ja reegliteta. Põgenemine teise maailma või ajastusse, mängulisse, kunstilisse ja veidi patusesse. Jõulised lillemustrid, tumedad intrigeerivad interjöörid – see on väljakutse elule endale. Dekooride ning tekstuuride lisamine igasse nurka on justkui mäng, et peletada igavust ja tervitada õnnelikkust. Elu on pidu!


 

Pildimaterjal: Forbo Flooring, IVC Moduleo, Desso Carpets, Ceramica Sant'Agostino, Ceramica Fioranese, Cotto d'Este, Equipe, Pinterest

Kommentaarid (0)
Ainult registreeritud kasutajad saavad kommenteerida.