Keraamikatrendide kohtumispaik - CERSAIE 2022

- 0 kommentaari
Keraamikatrendide kohtumispaik - CERSAIE 2022

39. korda Itaalias toimunud rahvusvaheline keraamika ja vannitubade sisustusmess Cersaie naasis oma täies hiilguses. Pandeemia-aegsed ideed ja mõtted olid saanud lavaküpseks ning esitleti pea 100 tuhandele külastajale kohapeal. Vaatleme enim silma jäänud trende: 

1. LOODUS TUPPA. WALLPAPERS & JUNGALOW.

Juba paari aasta eest tekkinud trend võimendub üha. Suured slabid ja julged mustrid toovad looduse tuppa kõige mugavamal moel - ei mingit muret määrdumise või hooldusega. Keraamilised 'tapeedid' prinditakse tipp-tehnoloogia abil äärmiselt detailirohkeks. Nii saad valida täpselt, millist tüüpi loodust või stiili oma elamisse soovid. 

 

2. PEHMED KIVI- JA SAVITOONID. TERRAKOTA.

Kutsuvalt soe ja hubane kodu on muutunud uueks ideaaliks. Maalähedased toonid aitavad taasühineda loodusega ning leida heaolutunnet. Tsemendi ja kivi värvid on soojemad, nende mustrid ja tekstuurid minimalistlikud, samas nüansirohked. Kõrgtehnoloogilised looduskivi imitatsioonid täiendavad interjööre, pakkudes ühtlasi puhtamaid pindu koos viirusvaba töötlusega.

 

3. MAKSIMALISM. MARMOR JA OONÜKS.

Julged interpretatsioonid klassikalistest materjalidest. Jõulised värvitoonid ja erilised veenid. Võimendused ja variatsioonid materjalidest, mida tegelikkuses ei eksisteeri. Suured formaadid.

 

4. VANAMETALL. ROOSTE.

Metallitoonid - vask, pronks - koguvad taas populaarsust. Head imitatsioonid suurtel plaatidel. Sageli ei saa peale vaadates arugi, mis materjaliga tegemist on. Roostes välimusega kõrgtehnoloogilised kollektsioonid toimivad hästi nii sise- kui välipindadel. 

 

5. ERILINE GEOMEETRIA. KÄSITÖÖ.

Kiiksuga klassika. Rikkalikud või hoopis äärmiselt minimalistlikud reljeefid. Värve on taas rohkem ja julgemaid. Murtud toonid. Efektsed maalingud jätavad mulje käsitööst. 

Fotod: Ceramica Sant'Agostino, Recer, Fioranese, Cotto d'Este, Ariana, Flaviker, Ricchetti, Equipe ja Natucer kollektsioonidest.

Kommentaarid (0)
Ainult registreeritud kasutajad saavad kommenteerida.