Puhta õhu saladus - Desso Airmaster®

- 0 kommentaari
Puhta õhu saladus - Desso Airmaster®

Üha enam räägitakse maailmas ruumiõhu kvaliteedi parandamisest. Põhjused selleks on pragmaatilised: inimeste arv linnades kasvab, õhusaaste suureneb ning linnas elavad inimesed veedavad 90% oma ajast siseruumides. Mõõtmised näitavad, et ruumiõhk võib olla lausa 2–5 korda saastunum kui välisõhk. 

Õhus lendlev peentolm mängib õhukvaliteedis määravat tegurit ning on otseselt seotud terviseriskidega. See võib sisaldada erinevaid mikroobseid saasteaineid nagu hallitus, õietolm ja allergeenid. Tolmu imeväikesed (alla 10 μm) tahked osakesed sisenevad meie hingamisteedesse nina ja kurgu kaudu, liikudes edasi sügavale kopsudesse ja alveoolideni, kus nad põhjustavad kopsu- ja südameprobleeme ning toimetavad vereringesse kahjulikke kemikaale.


Puhas õhk on tervisele väga oluline

Üks võimalus ruumiõhu parandamiseks on Desso AirMaster® vaibad. Nende patenteeritud tehnoloogia on spetsiaalselt välja töötatud sidumaks õhust terviseriske põhjustavaid mikro- ja tolmuosakesi, muutes sissehingatava õhu puhtamaks. Erinevad mõõtmised on näidanud, et AirMaster seob õhust 8 korda rohkem peentolmuosakesi kui keskmine silepõrandakate ning 4 korda rohkem kui tavaline vaipkate.

DESSO AirMaster on esimene toode maailmas, millele on omistatud GUI Gold Plus märgis. See on kõrgeim võimalik akrediteering, mille on välja andnud Saksamaa juhtiv sõltumatu õhukvaliteedi testimise organisatsioon Gesellschaft für Umwelt- und Innenraumanalytik (GUI).
GUI Gold märgis omistati 15 korduva testi keskmise põhjal, mille käigus mõõdeti DESSO AirMasteri suurepärast peentolmu püüdmise võimekust, tagamaks tulemuste teaduslikku usaldusväärsust ja mitte ainult ühekordsel katsel. Mõnede katsete käigus osutus DESSO AirMaster peene tolmu püüdmisel ja kinnipidamisel kuni 20 korda tõhusamaks kui siledate põrandakatete lahendused.

Joonis: Desso AirMaster

Mis on Desso AirMaster®? 

AirMaster on allergikutele sobiv innovatiivne madala silmusega vaipkate, mis viib vaibadisaini ja funktsionaalsuse uuele tasemele. Selle patenteeritud tehnoloogia on võimeline eemaldama ruumi õhust peent tolmu efektiivsemalt kui ükski teine põrandalahendus. AirMaster aitab hoida kontori- või koduõhu puhtama ja tervislikuna.

Kuidas see töötab? Väga peened tolmuosakesed kogutakse ja hoitakse Desso AirFiltersTM peente kiudude vahel, suuremad tolmuosakesed kogutakse jämedamate, Desso DustCollectorsTM kiudude vahele. Eriline struktuur võimaldab tolmu puhastuse käigus efektiivselt eemaldada, säilitades seega vaiba maksimaalse funktsionaalsuse.

TNO uurimiskeskus Hollandis viis läbi lihtsa testi koolimajas, mõõtes paari nädala vältel peene tolmu kontsentratsiooni (PM10) kahes peaaegu identses klassiruumis. Ühe põrandal oli AirMaster vaipkate ja teisel tavaline silekate. Kokkuvõte kõlas, et peentolmu kontsentratsioon õhus oli märkimisväärselt vähenenud AirMasteriga klassiruumis.

Uued kollektsioonid

Desso AirMasteri uus kollektsioon Reflection on inspireeritud Jaapani disainifilosoofiast, mille keskmes on loodus, rahu ja tasakaal. Mitmekihiline disain lubab katsetada erinevate tekstuuride, graafika ja värvidega - kõik selleks, et luua tõelisi rahuoaase.

Kollektsioon Savera on inspireeriv, paindlik ja kestlik viis vähendada oluliselt töökohas levivaid kahjulikke tolmuosakesi. Savera on esimene AirMasteri kollektsioon, mis on standardina saadaval planguformaadis 25x100 cm. 
Savera on disainitud sobituma Savera Shade kollektsiooniga. Airmaster Savera 6 põhitooni sobituvad ideaalselt Airmaster Savera Shade kuue gradient-tooniga. Savera ja Savera Shade üheskoos võimaldavad luua lõputult erinevaid kombinatsioone ja tervislikke töökeskkondi. 

Vaata Reflection disainivalikut:  floorin.ee/AirMasterReflection
Savera: floorin.ee/AirMasterSavera&SaveraShade

Teised AirMaster vaibakollektsioonid leiad: www.floorin.ee/Desso_silmusvaibad

Hetkel e-poes: pood.floorin.ee/vaibad/DessoAirmaster

 

Kommentaarid (0)
Ainult registreeritud kasutajad saavad kommenteerida.